Wesela - sale weselne - Artykuł - Idealny zespół na wesele

Wesela

Skróty

Sale weselne

Organizacja wesela

Akcesoria ślubne - bukiety

Eleganckie róże

Eleganckie róże

Bukiet z czerwonych róż, ułożony w taki sposób iż przypomina jedną, wielką róże, to klasyka gatunku w zupełnie nowym wykonaniu! Róże pasują praktycznie do każdej stylizacji [...]

Kwiaciarnia Pokusa

Wiosna w ręku

Wiosna w ręku

Słonecznik ozdobiony delikatnymi perełkami to jednocześnie elegancka i świeża kompozycja, która rozświetli całą stylizację. Tego typu bukiet pasuje każdej pannie młodej!\r\n [...]

Kwiaciarnia Pokusa

Zobacz wszystkie

Akcesoria ślubne
- biżuteria

Subtelny akcent

Subtelny akcent

Delikatna bransoletka wykonana ze złota to idealne dopełnienie każdej stylizacji. Uniwersalny model świetnie sprawdzi się w połączeniu ze złotymi kolczykami lub wisiorkiem. [...]

Zakład Złotniczy "Joanna"

Delikatny, złoty pierścionek

Delikatny, złoty pierścionek

Pamiętajmy, że pierścionek zaręczynowy powinien pasować do ślubnej stylizacji. Delikatne złoto z elementami cyrkonii to elegancki model, który będzie świetną ozdobą [...]

Zakład Złotniczy "Joanna"

Zobacz wszystkie

Idealny zespół na wesele

 

Idealny zespół na wesele

Fot. www.pixabay.com

Muzyka to podstawowy element każdego udanego wesele. To ona nadaje mu charakteru i wyjątkowej atmosfery. Aby impreza okazała się sukcesem, zespół muzyczny musi być idealny, a muzyka dopasowana do gustów gości. Odpowiednio dobrany repertuar pozwala wprowadzić gości w dobry nastrój, zachęcić ich do szalonej zabawy i tańca, a taże – w razie potrzeby - wprowadzić w romantyczny nastrój.

Właśnie dlatego musisz mądrze wybrać zespół muzyczny. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad, jak tego dokonać.

Przy poszukiwaniach warto zastanowić się nad następującymi kwestiami:

- Jakim budżetem dysponujemy?
- W jakim stylu muzycznym najlepiej bawią się nasi goście?
- Jaki gatunek muzyczny najbardziej będzie odpowiadał nam oraz gościom?

Na powyższe pytania warto sobie odpowiedzieć jak najwcześniej.

1. Budżet
Od waszego budżetu zależy między innymi ilość osób, z których zespół będzie się składał (im jest ich więcej, tym cena wyższa), a także jakiego instrumentarium będzie używał zespół. Może nawet nie tyle jakiego, co tego, z ilu instrumentów członkowie zespołu korzystali. Nie warto przesadzać w żadną ze stron, dlatego najlepiej wybrać kilkuosobowy zespół z optymalną ilością instrumentów. Przesada może prowadzić do katastrofy.

Polecamy rozsądne, racjonalne podejście w kwestii wydatków oraz upewnienie się co do jakości i profesjonalizmu poszczególnych zespołów.

2. Doświadczenie
Podczas wybierania zespołu na wesele warto postawić na taki, którego członkowie mają jak największe doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez. I chodzi tu nie tylko o granie i śpiewanie na żywo, ale również obycie ze sceną, budowanie nastroju, kontakt z gośćmi weselnymi itp. Wszystkie te elementy są bardzo istotne, jeśli zależy nam na udanej zabawie. Zespół odpowiada przecież nie tylko za muzykę, ale również za zaproszenie gości na parkiet, wznoszenie toastów, zabawy i wiele innych czynności, które nieodłącznie związane są z weselem. Dobry i profesjonalny zespół powinien chętnie wchodzić w interakcję z gośćmi oraz poprowadzić fantastyczne i niezapomniane oczepiny.

3. Repertuar
Jedna z najważniejszych kwestii dotyczących zespołu weselnego. Najlepiej będzie, jeśli już na wstępie poszukiwań dokładnie określicie, przy jakiego rodzaju muzyce chcielibyście się bawić w tym wyjątkowym dniu. Zespoły weselne bardzo często mają swoje określone style muzyczne i ściśle się ich trzymają. Oczywiście nie oznacza to, że zespół który gra muzykę rockową nie zrobi dla Was wyjątku i nie zagra waszej ulubionej piosenki Akcentu. Wszystkie kwestie dotyczące repertuaru podlegają dyskusji, a niektóre zespoły na pewno będą w stanie dostosować się do Waszych wymagań i preferencji. Musicie jednak pamiętać, żeby nie kierować się wyłącznie swoimi własnymi gustami muzycznymi. Zastanówcie się też, jakiego rodzaju muzyka spodoba się Waszym gościom. W końcu tego wyjątkowego dnia wszyscy mają bawić się doskonale.

Wybierzcie zespół, który ma bogaty repertuar i zna się na swoim fachu. Dobrze byłoby również, gdyby członkowie zespołu byli otwarci na kompromisy i tzw. „piosenki na życzenie”. Zwykle w przypadku dobrych zespołów można bez problemu osiągnąć kompromis, bo członkowie chętnie dostosowują się do upodobać Pary Młodej i gości weselnych. Nie warto jednak zbyt mocno ingerować w repertuar, aby nie zepsuć sprawdzonego planu zabawy.

4. Gry i zabawy weselne
Zespół weselny odpowiada nie tylko za muzykę, ale również za przeprowadzanie gier, zabaw i konkursów weselnych, a także organizację oczepin. To, jakie zabawy oczepinowe odbędą się na Waszym weselu w dużej mierze zależy właśnie od zespołu. Zwróćcie więc uwagę na to, czy zabawy te są zabawne i ciekawe oraz czy nie ośmieszają gości weselnych. Podczas oczepin wszyscy goście powinni bawić się doskonale.

5. Demo
Aby szybko zdobyć rzetelne imformacje o zespole weselnym najlepiej jest zapoznać się z jego domo. Znajdziemy je najczęściej na stronie internetowej zespołu lub otrzymamy osobiście od jego cżłonków. Wybierzcie kapele, które działają w Waszej okolicy a następnie zapoznajcie się z ich portfolio. W ten sposób przeprowadzacie skuteczną selekcję. Koniecznie spotkajcie się z członkami wybranych zespołów, by przekonać się podczas rozmowy w cztery oczy, czy znajdziecie wspólny język. Demo to nagrania obszernych fragmentów wesel, prowadzonych przez dany zespół. Ważne jest, aby nagrania były obszerne, a nie stanowiły jedynie kilkusekundowych fragmentów, gdyż tylko dłuższe sceny mogą Wam dąć dobrą wizję tego, w jaki sposób zespół wywiązuje się ze swoich zadań i prowadzi zabawę weselną. Portfolio jest faktyczną weryfikacją pracy kapeli i posiada je każdy, profesjonalny zespół weselny.

Nie zapomnijcie!

Jeśli wybraliście już idealną kapelę nie możecie zapomnieć o kilku ważnych kwestiach formalnych! Mianowicie:

• ustalcie ile czasu będą trwały bloki muzyczne oraz przerwy
• zapoznajcie się ze scenariuszem wesela
• zapytajcie, czy członkowie zespołu będą spożywali alkohol
• zapytajcie, czy zespół towarzyszy Parze Młodej podczas wyjścia z domu,
• spiszcie umowę, która zagwarantuje obu stronom poczucie bezpieczeństwa
• nie płaćcie pełnej kwoty z góry

Jeśli wszystko gotowe, pozostaje nam życzyć udanej zabawy!
Data publikacji: 11.10.2016

 

Restauracje z rabatem

Falafel Bejrut

Falafel Bejrut

Warszawa, ul. Nowolipki 15

RABAT 50%

czytaj więcej

Kanibal v2

Kanibal v2

Warszawa, Chłodna 11

RABAT 24%

czytaj więcej

Restauracja Rozmaryn

Restauracja Rozmaryn

Kraków, ul. Kobierzyńska 47

RABAT 20%

czytaj więcej

Waszym zdaniem - Moda ślubnazobacz wszystkie (79)

Suknia Bianka

Suknia Bianka

Suknia Bianka to klasyczny krój w połączeniu z fantazyjnymi dodatkami. Ze względu na prosty krój, suknia pasuje do każdej figury. Aby nie zaburzyć całości, najlepiej zdecydować się na upięte włosy i delikatną biżuterię.

Suknia LeRina

Suknia LeRina

Delikatny, dziewczęcy model, rozszerzany ku dołowi sprawdzi się świetnie zwłaszcza latem. Do sukni najlepiej dobrać gładkie uczesanie i delikatną biżuterię.

 

Poradnik dla Młodej Pary