Wesela - sale weselne - Artykuł - Sala na wesele – wybór krok po kroku

Wesela

Skróty

Sale weselne

Organizacja wesela

Akcesoria ślubne - bukiety

Eleganckie róże

Eleganckie róże

Bukiet z czerwonych róż, ułożony w taki sposób iż przypomina jedną, wielką róże, to klasyka gatunku w zupełnie nowym wykonaniu! Róże pasują praktycznie do każdej stylizacji [...]

Kwiaciarnia Pokusa

Wiosna w ręku

Wiosna w ręku

Słonecznik ozdobiony delikatnymi perełkami to jednocześnie elegancka i świeża kompozycja, która rozświetli całą stylizację. Tego typu bukiet pasuje każdej pannie młodej!\r\n [...]

Kwiaciarnia Pokusa

Zobacz wszystkie

Akcesoria ślubne
- biżuteria

Subtelny akcent

Subtelny akcent

Delikatna bransoletka wykonana ze złota to idealne dopełnienie każdej stylizacji. Uniwersalny model świetnie sprawdzi się w połączeniu ze złotymi kolczykami lub wisiorkiem. [...]

Zakład Złotniczy "Joanna"

Delikatny, złoty pierścionek

Delikatny, złoty pierścionek

Pamiętajmy, że pierścionek zaręczynowy powinien pasować do ślubnej stylizacji. Delikatne złoto z elementami cyrkonii to elegancki model, który będzie świetną ozdobą [...]

Zakład Złotniczy "Joanna"

Zobacz wszystkie

Sala na wesele – wybór krok po kroku

 

Sala na wesele – wybór krok po kroku

Fot. www.pixabay.com

Podczas przygotować do ślubu i wesele musimy dokonać wielu istosnych decyzji, od których zależeć będzie ten wyjątkowy dzień. Jedną z najważniejszych jest wybór Sali weselnej. Jak się za to zabrać? Skąd wiedzieć, która jest najlepsza? Poniżej znajdziecie kilka cennych porad.

Wybór idealnej Sali weselnej jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych decyzji. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, ich liczba w Polsce wzrosła aż kilkakrotnie! To oznacza, że dzisiejsi Nowożeńcy mają ogromny wybór w porównaniu do poprzednich pokoleń. Właśnie dlatego decyzja o wyborze najlepszej Sali jest tak trudna. Mimo, że sal weselnych przybywa, wciąż terminy trzeba zarezerwować bardzo wcześnie, ponieważ najlepsze miejsca zazwyczaj są zajęte nawet przez najbliższe dwa lata.

Na jakość Sali wpływa bardzo wiele elementów. Do najważniejszych należą między innymi: cena wynajęcia, cena menu, wystrój, stosunek wielkości sali do ilości zaproszonych gości, wygląd, lokalizacja Sali, obsługa oraz baza noclegowa. Warto szukać miejsca, które spełnia zdecydowaną większość naszych oczekiwań za rozsądną cenę.

Rozmiar sali weselnej

Rozpoczynając poszukiwania swojej wymarzonej sali weselnej musicie wiedzieć, ile osób będzie uczestniczyło w Waszym weselu. Jeśli ciężko podać Wam dokładną liczbę, wystarczy, że dysponujecie przybliżoną. To w końcu dopiero początkowy etap przygotowań. Dzięki przybliżonej liczbie gości będziecie mogli zdecydować jaki rozmiar Sali będzie dla Was optymalny. Jeśli planujecie obiad dla najbliższych – najlepsza będzie restauracja. Jeśli wesele na 100 osób – możecie wybierać spośród setek ofert sal w hotelach. Jeśli natomiast na weslelu będzie ponad 200 osób – dobrym wyborem okaże się pałac z pokojami noclegowymi lub hotel specjalizujący się w organizacji dużych przyjęć weselnych. Kluczowa jest tu właśnie wielkość Sali. Wybierając wstępnie swoje propozycje, kierujcie się właśnie tym kryterium.
Co ciekawe, często znacznie lepsza okazuje się sala odrobinę za mała, niż za duża. Głównie dlatego, że na mniejszej sali parkiet zawsze będzie zapełniony bawiącymi się gośćmi, co będzie bardzo dobrze wyglądało na filmie i zdjęciach z wesela. A poza tym w mniejszych pomieszczeniach lepiej prezentują się efekty świetlne, stwarzające imprezowy klimat. Nie przesadźcie jednak, aby parkiet nie okazał się zbyt mały!

Lokalizacja sali weselnej

Kolejnym bardzo ważnym elementem, który powinniście wziąć pod uwagę podczas poszukiwań sali weselnej, jest jej dokładna lokalizacja. Zastanówicie się, czy wesele ma się odbyć w pobliżu domu Panny Młodej czy Pana Młodego? Pomyślcie o tym, czy wolicie miejsce położone w centrum miasta, czy na jego obrzeżach? A może na wsi lub w lesie? Dziś niemal każda opcja jest możliwa do zrealizowania. I każda z nich ma swoje wady i zalety. W centrum miasta najprawdopodobniej możecie zapomnieć o ładnych widokach i dużym ogrodzie. Na wsi natomiast możecie być pozbawieni wielu ciekawych, nowoczesnych rozwiązań. Musicie więc dokładnie rozważyć wszystkie opcje i wspólnie wybrać najbardziej optymalne. Pomyślcie też o odległości sali od kościoła. Jeśli wybierzecie salę położoną z daleka od kościoła lub urzędu stanu cywilnego, musicie uwzględnić w budżecie dodatkowe wydatki związane z wynajęciem autokaru dla gości.

Koszt wynajęcia sali weselnej

Ważną rolę odgrywa budżet, jakim dysponujemy. To własnie od niego zależy w dużej mierze wygląd i wielkość naszej Sali weselnej. Pamiętajcie jednak, aby analizując koszty wynajęcia Sali, nie brać pod uwagę wyłącznie ceny „talerzyka”. Dokładnie sprawdźcie pełną ofertę, a w szczególności, czy w ramach proponowanej ceny będą zagwarantowane takie usługi takie jak:

• dekoracja sali
• ciasta i słodycze
• candy bar
• swojski stół
• soki owocowe, woda, kawa i herbata

Zapytajcie również:
• czy pobierane jest „korkowe”
• ile wynosi zaliczka
• jak zmieni się cena, gdy zmniejszy się liczba gości
• czy parking jest płatny czt darmowy
• jakie ceny obowiązują dzieci?
• w jakiej cenie są ewentualne poprawiny?

Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich powyższych kwestii, zdecydujcie, czy wybrana sala odpowiada Waszym możliwościom finansowym. W ten sposób dokonacie skutecznej selekcji i wyłonicie najlepsze miejsca, które spełniają Wasze potrzeby i oczekiwania. Życzymy powodzenia!
Data publikacji: 25.10.2016

 

Restauracje z rabatem

Falafel Bejrut

Falafel Bejrut

Warszawa, ul. Nowolipki 15

RABAT 50%

czytaj więcej

Kanibal v2

Kanibal v2

Warszawa, Chłodna 11

RABAT 24%

czytaj więcej

Restauracja Rozmaryn

Restauracja Rozmaryn

Kraków, ul. Kobierzyńska 47

RABAT 20%

czytaj więcej

Waszym zdaniem - Moda ślubnazobacz wszystkie (79)

Suknia Bianka

Suknia Bianka

Suknia Bianka to klasyczny krój w połączeniu z fantazyjnymi dodatkami. Ze względu na prosty krój, suknia pasuje do każdej figury. Aby nie zaburzyć całości, najlepiej zdecydować się na upięte włosy i delikatną biżuterię.

Suknia LeRina

Suknia LeRina

Delikatny, dziewczęcy model, rozszerzany ku dołowi sprawdzi się świetnie zwłaszcza latem. Do sukni najlepiej dobrać gładkie uczesanie i delikatną biżuterię.

 

Poradnik dla Młodej Pary